Europa 2 - Maxximum muziky

MAJK SPIRIT dnes oslavuje 30. narodeniny!

Michal Dušička a.k.a. Majk Spirit sa narodil 28. augusta 1984 v Bratislave. S hudobnou tvorbou začal už ako žiak školy na ulici Hálova 16 v Petržalke, z čoho sa neskôr stal i názov jeho skupiny H16. Dnes je Majk Spirit jeden z mála hip-hopových umelcov na Slovensku s vysokoškolským vzdelaním (pýši sa titulom MBA). Jeho najbližší mu hovoria „Dušo“.

„Dušo“ sa zaujíma o filozofiu a rád číta knihy. Okrem klasickej literatúry ho zaujíma takisto ezoterika, motivačné čítanie, história a duchovné knihy. Medzi jeho obľúbených autorov patrí Eckhart Tolle, Osho, Eshter Hicks a ďalší. Zo športov rád hrá futbal (hrával ho i profesionálne) a rád si ho zahrá i na Playstation.

Majk patrí do Bratislavskej skupiny H16. Interpret, ktorý je jediným z autorov vlastných textov, pôsobí na slovenskej hudobnej scéne od roku 2000. Prvé skladby vydal pod pseudonymom Dilema, ďalej potom mal so svojou skupinou ďalšie umelecké meno „Koko Šajs“ ale takisto „Koko Najs“.

Behom svojej kariéry spolupracoval Majk Spirit s umelcami ako napríklad Madskill (Nemecko), Vec, Rytmus, Ego, Tina, Čistychov, A.M.O, Moja Reč, DNA (Slovensko), Orion, DJ Wich, Indy, Supercroo (Česko), Nironic (USA) či Celeste Buckingham.

(zdroj: Osobnosti.cz)

Prajeme Majkovi všetko najlepšie k narodeninám!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach