Podľa neho si na hranie. Čo si o tebe naozaj myslí tvoj pes?


Keby sa to dalo, stále by si sa s ním rozprával. A bol by si prekvapený, čo si myslí naozaj.

Otravná jazyková bariéra! Keby psy vedeli hovoriť, prekecal by si s nimi polovicu života. V skutočnosti predsa komunikujeme celý deň. Ty nie si jeho majiteľ, ale jeho kamoš, a on to má v hlave upratané. Podľa vedcov a purewow.com tam má toto: 

1. Nie si alfa, si člen svorky. 

Starý omyl, že psy žijú v svorke, a každá svorka potrebujú vodcu pochádza ešte z porovnávania s vlkmi. Ako postupne psy zdomácneli, začali od hierarchie upúšťať a berú ťa ako kamoša na hranie. Pes sa rozhodol, že sa bude s nami hrať, a tak je to super! 

2. Krásne voniaš! 

Keby tvoj pes mohol, napíše príbehy vôní, a opísal by všetko vôňami. Nielen že majú exkluzívny čuch, oni vône vnímajú inak, a práve preto dokážu zaňuchať aj drogy, mŕtvolu, výbušniny alebo hľuzovky. Keď im skúmali mozog, rovnaké centrum sa rozsvietilo keď prišiel jeho človek, a keď pes zacítil obľúbenú pochúťku. Tvoj pes je posadnutý tvojim pachom! 

3. Áno! Miluje ťa!

Ja to viem, ty to vieš, a teraz to potvrdili vedci. Pes naozaj cíti lásku. Keď prídeš do miestnosti, srdce sa mu rozbúcha silnejšie. Keď ho hladkáš, srdiečko spomalí. A keď ideš na wecko, ide s tebou... Lebo to je láska! 

Toto je náš obľúbený, neprekonateľný a večne hladný hovoriaci pes Clark G.

Zdroj titulnej fotky: Unsplash.com / Alexandra Novitska