Najlepšie wellness na Slovensku: Tieto by si mal navštíviť

stiahnuť

Redakcia

Zdieľaj 0 / 

Autorom textu je bloger a cestovateľ Milan Bez Mapy

Blíži sa jeseň a aj ja sa spolu s ostatnými presúvam z pláží a kúpalísk do termálnych parkov a wellness svetov. Rozhodol som sa teda napísať zoznam tých, ktoré som v poslednej dobe navštívil na Slovnesku a veľmi sa mi páčili. Ktorý z nich si už vyskúšal?

Kúpalisko Zelená Žaba

Nenechaj sa zmiasť názvom „kúpalisko“. Nejde o obyčajné kupko, kde je kopec ukričaných detí. Ich saunový svet je rozhodne najkrajší, aký som na Slovensku navštívil. Predstav si to, ležíš vo vírivke, ktorá je uprostred lesa a pozeráš na okolité sauny, ktoré vyzerajú, akoby v nich žili Hobiti na Novom Zélande.

Odporúčam prísť hlavne večer po zotmení, kde jednotivé sauny farebne svietia a naozaj, neviem to prirovnať k ničomu, čo som doteraz videl. Za mňa najkrajší wellness saunový svet na Slovensku.

https://www.instagram.com/p/BlPfjCTg9pm/?taken-by=milan_bezmapy

Wellness hotel Kontakt

Wellness Hotel Kontakt pri Tatranskej Lomnici považujem za jeden z najlepších wellness hotelov na Slovensku. Prístupný je aj pre neubytovaných hostí s množstvom sáun. Veľmi sa mi na ňom páčila aj jeho vonkajšia časť, kde je mostík s jazierkom. Na jeseň a v zime to musí byť úplne super, keďže fínska sauna je vonku a ak sa k nej budeš chcieť dostať, čaká ťa cesta po zasneženom chodníku.

V dolnej časti je bezplavková zóna, kde je vírivka, ľadová sprcha, rôzne druhy sáun a tepidárium. Prítmie robí atmosféru vo Wellness Hoteli Kontakt veľmi príjemnú a vždy, keď mám cestu okolo Tatranskej Lomnice, rád sa tu zastavím.

https://www.instagram.com/p/BgS67WNAGQ-/?taken-at=277467283

Hotel Montfort Tatry

Ak potrebuješ vypnúť, Hotel Montfort v Tatranskej Javorine je presne to, čo hľadáš. To prostredie je naozaj neuveriteľné. Keď som sem prišiel a zaparkoval auto, otvoril dvere, ovalil ma chladný lesný vzduch. Ráno som sa postavil na balkón svojej hotelovej izby a na lúke pred hotelom videl behať srnky. Wellness a bazény tu majú krásny výhľad na okolité hory a ja by som v pohode vydržal ďalšie hodiny strávené vo wellnesse s pohľadom na okolitú prírodu.

Infinit Maximus v Brne

Nedávno som navštívil aj Infinit Maximus v Brne a ak budeš mať cestu okolo, odporúčam. Mieste saunové procedúry sú naozaj úžasné. Navyše, tento ochladzovací bazén (alebo jazierko?) v strede saunového sveta je najlepší! Veď posúď sám a prečítaj si aj moje ostatné recenzie ubytovania na Slovensku.

https://www.instagram.com/p/BnX7ehKgpQ-/?taken-by=milan_bezmapy

Ďalší článok od Milana – cestovateľa bez mapy nájdete na webe www.europa2.sk už budúcu nedeľu o 18:00 hod. 

Prečítajte si tiež: 

Zdieľaj 0 / 

Súvisiace články

Počúvaj Europu 2 v mobile

Mobilná appka je na stiahnutie free