Reklama

Pokračovanie sci-fi hororu VOTRELEC mieri do kín!

Zdieľaj 0 / 

Ridley Scott sa vracia do vesmíru, ktorý stvoril vo svojej kultovej sérii Votrelec.

Votrelec: Covenant je novou kapitolou, v ktorej posádka vesmírnej lode Covenant smeruje na vzdialenú planétu na druhej strane galaxie, ktorá sa zdá byť neobjaveným rajom. V skutočnosti ale skrýva nebezpečenstvo, ktoré si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť… V slovenských kinách už od 18.05.2017.

Čo povieš na trailer?

Príbeh Votrelca však začal ešte v 70-tych rokoch, kedy 40-ročný reklamný manažér dostal rozpočet 11 miliónov dolárov aby natočil horoové sci-fi s divným dejom. Posádka vesmírnej lode sa ocitne tvárou v tvár monštrá, ktoré začne jedného po druhom zabíjať.

Scenár ako z béčkového, prvoplánovaného filmu. Druhá varianta bola skombinovať štýl Star Wars a Čeľuste, samozrejme všetko vo vesmíre. To by sa však nemohol extrémne talentovaný režisér spriahnúť s úchylným švajčiarskym maliarom a sochárom R.H. Giger a plejádou sľubných hercov, akými boli Sigourney Weaver (pôvodne bola pre túto rolu zvažovaná i Meryl Streep), Tom Skerritt, Yaphet Kotto, Veronica Cartwright a už pomerne etablovaní Ian Holm (Lord of the Rings) ako android Ash a John Hurt (1984 ).

K tomu si pridajte atmosférickou hudbu Jerryho Goldsmitha, ktorý už vtedy patril medzi špičku a dostanete dielo, ktoré sa zapíše do dejín, ale aj im do peňaženky. Keďže film zarobil viac ako dvojnásobok investície. Tak sa začal písať príbeh VOTRELCA.

Zdieľaj 0 / 
Reklama

Súvisiace články

Počúvaj Europu 2 v mobile

Mobilná appka je na stiahnutie free