Populárna speváčka zverejnila fotku, ktorej sa najviac obávala: To chcelo riadnu dávky odvahy!


Takto vyzerá speváčkino telo bez akýchkoľvek úprav.

Zdroj: instagram.com/ddlovato

Svetové hviezdy sú známe tým, že dennodenne postujú príspevky, v ktorých prezentujú svoje na oko dokonalé životy a výnimkou nie sú ani ich telá. Tento mýtus sa nedávno snažila zbúrať speváčka Demi Lovato.

V srdcervúcom príspevku Demi napísala, že ju nebaví hanbiť sa za vlastné telo, a preto ukazuje všetky svoje nedokonalosti. Na fotografii speváčka ukázala celulitídu a priznala, že otvára svoje nové, autentické JA. „Milujem sa. A vy by ste sa mali milovať tiež!“ vyhlásila speváčka.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

This is my biggest fear. A photo of me in a bikini unedited. And guess what, it’s CELLULIT!!!! I’m just literally sooooo tired of being ashamed of my body, editing it (yes the other bikini pics were edited - and I hate that I did that but it’s the truth) so that others think I’m THEIR idea of what beautiful is, but it’s just not me. This is what I got. I want this new chapter in my life to be about being authentic to who I am rather than trying to meet someone else’s standards. So here’s me, unashamed, unafraid and proud to own a body that has fought through so much and will continue to amaze me when I hopefully give birth one day. It’s such a great feeling to be back in tv/film while not stressing myself with a strenuous workout schedule before 14 hour days, or depriving myself from a real birthday cake rather than opting for watermelon & whip cream with candles because I was terrified of REAL cake and was miserable on some crazy diet shit. Anyway, here’s me, RAW, REAL! And I love me. And you should love you too! Now back to the studio.. I’m working on an anthem.. ??????‍♀️ also. Just so everyone’s clear.. I’m not stoked on my appearance BUT I am appreciative of it and sometimes that’s the best I can do. I hope to inspire someone to appreciate their body today too. ? #nationalcelulliteday #celluLIT ???

Príspevok, ktorý zdieľa Demi Lovato (@ddlovato),