Neuveríš, ktorý herec je podľa vedcov najsexi mužom!


Toto je najsexi herec! Je aj podľa teba hot?

Zdroj: instagram

Keď sa povie sexi herec, kto ti napadne ako prvý? Vkus máme každý iný, a preto je úplne v poriadku, ak sa ti v mysli zjavila tvár Lea DiCapria, Brada Pitta, Henryho Cavilla alebo Ryana Goslinga. Veda však na vkus nepozerá a hovorí jasne – najsexi mužom je herec Robert Pattinson. Ten sa objavil v štvrtej časti Harryho Pottera ako Cedric Diggory, no najväčšiu slávu získal vďaka úlohe Edwarda Cullena v ságe Twilight!

Ako sa stal najsexi mužom sveta a čomu za to vďačí? 

Prestížny titul získal už v roku 2020 a za posledné dva roky sa na svete nenašiel „dokonalejší“ herec, ktorý by ho z tohto trónu zosadil. 

Na výpočet „skutočnej krásy“ sa používa dĺžka a šírka tváre a získané hodnoty sa následne delia. Na základe týchto meraní, ktoré opisujú, ako veľmi je človek sexi, Pattinson získal skóre 92,15 %, čím porazil aj Henryho Cavilla, ktorý získal 91,64 %. Bradley Cooper získal 91,08 % a slávny Brad Pitt „len“ 90,51 %, uvádza portál ladbible.com.

Pattinson jasným víťazom

Doktor Julian De Silva z Centra kozmetickej chirurgie tváre povedal, že Robert bol jasným víťazom hneď, ako získali všetky namerané prvky, ktoré určujú fyzickú dokonalosť. 

Podľa doktora skončil tento sexi herec v top päťke vo všetkých kategóriách. Je to vraj preto, že má „nádherne vytesanú sánku“. Nie je však až taký dokonalý, ako by si si mohol myslieť – percentá mu ubrali jeho ústa. Podľa slov doktora sú príliš úzke a rovné. 

Zdroj titulnej fotky: Instagram