Chris Hemsworth si dáva pauzu od herectva. Dôvodom je obava z vážnej choroby


Obľúbený herec, ktorý stvárňoval Thora, sa údajne dlhšiu dobu neukáže na plátnach.

Zdroj: Profimedia.cz

39-ročný sex symbol Chris Hemsworth nepotešil fanúšikov. Oznámil, že na nejaký čas končí s herectvom a nie je to len taký jeho rozmar, je za tým niečo vážnejšie. Doktori mu totižto oznámili, že má predispozíciu na Alzeimerovu chorobu

Herec sa objavil v mnohých filmoch, no najviac ho preslávila úloha Thora. To, že si dáva pauzu od herectva, povedal v rozhovore pre Vanity Fair. Herec prezradil, že po varovaní doktorov zmenil celý svoj životný štýl. Hereckú kariéru chce zabaliť hneď po tom, ako dokončí promovanie seriálu Limitless.

Herec v rozhovore prezradil, že má predispozíciu na spomínanú chorobu, ktorá je charakterizovaná ako progresívna porucha mozgu. Najčastejšie sa objavuje u ľudí, ktorí majú viac ako 65 rokov.  Alzheimerova choroba je najčastejšou príčinou demencie, ktorou trpí celosvetovo približne 50 miliónov ľudí, uvádza portál lundbeck.com.

O chorobe sa mal dozvedieť priamo pred kamerami

Herec sa o jeho predispozícii mal dozvedieť priamo na pľaci. V piatej epizóde seriálu, ktorá sa nazýva Memory, mu mali povedať výsledky testov, ktorým ho predtým podrobili. Nakoniec sa tak nestalo. „Zobrali mi krv a spravili niekoľko testov. Plán bol taký, že mi ich výsledky povedia pred kamerami a zároveň na základe testov mi odporučia, čo a ako by som mal robiť inak,“ povedal Chris v interview. 

Peter Attia, ktorý je v epizóde prezentovaný ako doktor dlhovekosti, však po výsledkov zavolal režisérovi Darrenovi Aronofskemu, ktorému mal údajne povedať, že informácie, ktoré zistil, mu nechce povedať pred kamerami. Zároveň navrhol, aby mal s hercom rozhovor mimo pľacu a nech sa sám Chris rozhodne, či chce, aby to bolo zaznamenané, priblížil herec. 

Zdroj titulnej fotky: Profimedia.cz