Výborná správa pre fanúšikov MAD MAXA: Prichádza FURIOSA!


Film Mad Max: Zbesilá jazda získal veľkú slávu ešte v roku 2015. Teraz sa chystá jeho prequel.

Zdroj: https://www.nme.com/news/film/george-miller-announces-mad-max-fury-road-prequel-focusing-on-young-furiosa-2669429

Austrálsky filmový režisér George Miller pre prequel post-apokaliptického akčného filmu Mad Max: Zbesilá cesta odklepol hercov Anyu Taylor-Joy, Chrisa Hemswortha a Yahyu Abdul-Mateena II.

Zdroj: https://variety.com/2020/film/news/mad-max-furiosa-prequel-anya-taylor-joy-chris-hemsworth-1234802781/

​​Film Furiosa sa sústredí na osud mladšej verzie postavy Imperator Furiosa, ktorú si pôvodne zahrala Charlize Theron. Keďže však potvrdila, že o túto filmovú úlohu nemá záujem, Miller zvažoval použitie digitálnej omladzovacej technológie, no túto možnosť nakoniec zamietol a do úlohy obsadil 24-ročnú Anyu Taylor Joy.

Režisér taktiež priznal, že film Mad Max pripravoval 15 rokov, a počas tohto obdobia napísal i scenár o živote Furiosy - malo to však pôvodne pomôcť lepšie pochopiť túto postavu herečke Charlize Theron pri filmovaní Mad Maxa. Teraz sa však na túto dejovú líniu rozhodol nadviazať a chce predstaviť fanúšikom Furiosine "mladšie ja".

Filmovanie sa pôvodne malo začať koncom roka, no kvôli pandémii Covid-19 to nie je veľmi pravdepodobné. Začiatku práce sa však nevie dočkať i samotný Chris Hemsworth, ktorý je z tejto spolupráce nesmierne nadšený a na svojim Instagrame vyjadril obdiv hercom i režisérovi a prisľúbil, že urobí všetko pre to, aby bol prequel Furiosa rovnako dobrý. Sme zvedaví! :)

Zdroj: variety.com