Počas ďakovnej reči, ktorú venoval ľudom s obezitou, rozplakal seba i publikum. Brendan Fraser zožal obrovský aplauz


Pozri si video z odovdzávania Critisc Choice Awards!

Zdroj: Profimedia.cz

54-ročný herec Brendan Fraser zažíva comeback po tom, ako si zahral vo filme The Whale. Ide o prvý veľký film za 12 rokov, v ktorom hral hlavnú úlohu. 

Za spomínanú snímku získal ocenenie Critics Choice Awards v kategórii Najlepší herec. Brendan získal uznanie za to, ako stvárnil deprimovaného a morbídneho muža menom Charlie. Ak si videl trailer, vieš, že vyzerá na nespoznanie. 

Keď si však prišiel na pódium prevziať ocenenie, stalo sa to, čo nik nečakal. Herec sa so soškou v ruke rozplakal a nebol sám, plakalo s ním i publikum. „Ak aj vy, rovnako ako Charlie, ktorého som vo filme stvárnil, bojujete s obezitou alebo máte pocit, že ste sa ocitli uprostred čierneho mora, chcem, aby ste vedeli, že máte silu postaviť sa na vlastné nohy. Vyjdite na svetlo a budú sa diať skvelé veci,“ povedal herec v ďakovnej reči, zatiaľ čo zožal standing ovation, uvádza portál bbc.co.uk.

Zároveň dodal, že film The Whale (čo v preklade znamená veľryba – pozn. red.) je o láske a vykúpení. Snímka zobrazuje život opusteného angličtinára, ktorý trpí morbídnou obezitou. Hlavná postava Charlie má vážiť 270 kilogramov a dej sa situuje na to, ako sa snaží obnoviť vzťah s jeho 17-ročnou dcérou, ktorú v minulosti opustil. Zaujímavé je, že obsadenie hlavnej postavy trvalo neuveriteľných desať rokov, uvádza portál uselessdaily.com

Ak si doposiaľ o tomto diskutovanom filme ešte nepočul, pozri si trailer, v ktorom môžeš vidieť aj jednu z hviezd seriálu Stranger Things!