Kto je miliónový chlapec, ktorý sa stal najstreamovanejším žijúcim umelcom na Slovensku aj v Čechách?


Predbehol tak Karla Gotta, Ega, Separa, Lucie, Rytmusa či Bena Cristovaa.

Zdroj: https://www.facebook.com/MikolasJosef

Po dlhej odmlke, aj kvôli nepriaznivej Covid situácií, o mladom talente menom Mikolas Josef nebolo počuť...až doteraz! Skladbou „Lalalalalalalalalala“ prepísal rekord streamovacej služby nielen vo svojej rodnej krajine, ale aj u nás.

Prvé miesto si drží už roky jeden z najznámejších skladateľov – Antonín Dvořák, keďže jeho dielo opätovne nahrávajú symfonické orchestre do celého sveta, jeho aktuálne číslo je 1 795 775 poslucháčov za mesiac. Druhé miesto, respektíve prvé vzhľadom k tomu, že velikán klasickej hudby už nie je medzi nami patrí práve Mikolasovi s 1 048 224  poslucháčmi za mesiac.

Predbehol tak Karla Gotta, Ega, Separa, Lucie, Rytmusa či Bena Cristovaa, a tým sa stal najmladším, žijúcim streamujúcim, miliónovým interpretom na Slovensku a v Českej republike.

Mikolas svojou skladbou „Lalalalalalalalalala“ okrem hudobného návratu, spojil tento song aj s osvetou. Mladý spevák odštartoval preto kampaň „Streamuj“, na podporu svojich umeleckých kolegov a snaží sa nielen prostredníctvom sociálnych sietí motivovať fanúšikov ku legálnemu sťahovaniu svojho interpreta, a to predplatením streamu, ale pripravuje aj edukatívny projekt pre školy. Mikolas Josef tak definitívne potvrdil svoj hudobný návrat a to, že ako umelec patrí medzi  najprevratnejšie objavy v hudbe na Slovenskej a Českej scéne.