Rajská hudba pre uši: Éterická LANA DEL REY predstavuje nový videoklip a bude i album!


Lana Del Rey prichádza s čerstvým videoklipom k piesni „Chemtrails Over the Country Club“, ktorá je zároveň titulnou skladbou k pripravovanému albumu s rovnakým názvom. Ten uzrie svetlo sveta už čoskoro - 19. marca 2021. 

Zdroj: https://pitchfork.com/news/lana-del-rey-shares-new-song-chemtrails-over-the-country-club-listen/

Speváčka zverejnila nové hudobné video po tom, čo predstavila vizuál obálky nového albumu a jeho tracklist.

Zdroj: https://www.instagram.com/lanadelrey/

​Popri tom pridala i komentár, že uznáva rozmanitosť ľudí zobrazených na obálke albumu, ktorí sa tiež objavujú aj v jej novom videoklipe: „Toto sú moji priatelia, toto je môj život,“ napísala. „Všetci sme nádherná zmeska všetkého.“ K tematike „farebných“ ľudí mala potrebu napísať, že sú súčasťou jej života, má medzi nimi veľa priateľov, spolupracovníkov i bývalé lásky. Ide zjavne o odkaz všetkým, ktorí ju pred trištvrte rokom skritizovali, keď na margo speváčok s tmavšou farbou pleti ako Beyoncé, Doja Cat, Ariana Grande, Camila Cabello, Cardi B, Kehlani a Nicki Minaj napísala rozhnevaný príspevok, že už dosiahli popredné priečky v hitparádach svojimi singlami o nahote, sexe a podvádzaní a opäť by rada robila hudbu o láske. Ľuďom prišiel jej komentár rasistický, preto sa svojim vysvetlením teraz trapas z mája snaží trochu zmierniť. 

Lana vydala svoj posledný album s názvom „Norman Fucking Rockwell!” v roku 2019. Z pripravovaného nového albumu zatiaľ vypustila von singel „Let Me Love You Like a Woman,” teraz predstavuje ďalšiu novinku, pozri si ju s videoklipom tu:

Zdroj: pitchfork