Do Eurovízie mieri sexi kočka Blanka s poľsko-bulharskými koreňmi. Očarí ťa jej singel Solo?


Vystupovala aj v New Yorku, a to v rovnakom klube ako Lady Gaga

Zdroj: tlačová správa

Súťaž Eurovízia 2023 sa bude tento rok konať v Spojenom kráľovstve v meste Liverpool, a to v mene minuloročných ukrajinských víťazov. Spojené kráľovstvo minulý rok skončilo na druhom mieste vďaka spevákovi Samovi Ryderovi, ktorého skladba Space Man sa niekoľko týždňov objavovala aj v našom rádiovom éteri. Sloganom tohtoročnej súťaže je United by Music, čo v preklade znamená: Hudba spája a zbližuje ľudí na celom svete. Keďže Slovensko už roky súťaž ignoruje, predstavujeme vám speváčku, ktorá sa tento rok kvalifikovala za Poľsko do eurovíznej súťaže skladbou Solo.

BLANKA je dvadsaťtriročné dievča s exotickým vzhľadom a poľsko-bulharskými koreňmi. Spevu sa naplno venuje od štrnástich rokov, keď zložila svoju prvú pieseň. 

Neskôr odišla do Ameriky, kde štyri roky zdokonaľovala svoj talent. Vystupovala v hudobných baroch a reštauráciach, zúčastnila sa tzv. open mic sessions v kluboch ako The Bitter End v New Yorku, kde kariéru podobným spôsobom odštartovala aj slávna Lady Gaga. Od roku 2021 sa Blanka venuje tiež DJingu a s poprednými poľskými producentmi tvorí vlastný repertoár. Najnovší singel Solo komentuje: „Je ľahké kvôli niekomu stratiť hlavu, ale keď zistíte, že sa s vami ten druhý zahráva, váš uhol pohľadu sa dramaticky zmení. Musíte vedieť povedať dosť.“

Zdroj: tlačová správa

Zdroj: Tlačová správa
Zdroj titulnej fotky: Tlačová správa