Nádherný ostrov s azúrovou vodou, kde stojí fľaša rumu len 1,30 €? Kde sa tento raj nachádza?


Inšpiruj sa na dovolenku týmto čarovným ostrovom.

Zdroj: cestujposvete.sk

Počul si už o ostrove San Andrés? Ak nie, tak si pozri tieto užitočné informácie a fotky z tohto raja a inšpiruj sa na dovolenku do poriadnej exotiky.  

Ostrov San Andrés patrí pod Kolumbiu, ale v Južnej Amerike by si ho hľadal márne. Najbližšia krajina je Nikaragua, od ktorej leží 200 km. Takže ide o celkom odľahlý karibský ostrov, navyše dosť malý - v najdlhšej časti má len 12 km.

Na ostrove je niekoľko krásnych pláží s bielym pieskom a azúrovou vodou. Tiež sa dajú robiť výlety loďou na maličké ostrovy v okolí.

Z Kolumbijskej pevniny je celkom ľahko dostupný lietadlom. Letenky cez lokálnu spoločnosť Vivaair nájdeš od 20 - 30 € jednosmerne. Avšak pozor! Na ostrov sa platí ešte pred letom vstupný poplatok 30 Eur. Do samotnej Kolumbie stoja letenky z Európy približne 500 € obojsmerne. Víza do tejto krajiny Slováci nepotrebujú.

Ostrov je v duty free zóne, čo má nejednu výhodu. Napríklad také rodinné balenie 3 fľašiek375 ml rumu stojí len 3,80 €. To je menej ako 1,30 € za fľašku! To poteší nejedného dovolenkára. Rovnako sú lacnejšie parfumy a také tie podobné veci z duty free zón.

San Andrés je pre Kolumbijčanov veľmi populárne miesto, preto sa väčšina pláží a ostrovčekov v okolí často zaplní a je to tam troška hlava na hlave. Takže opustené miesta, kde budeš pobehovať nahatý tu až tak nečakaj.

Internet je tu úplne naprd, avšak kto ho na dovolenke potrebuje, však?

Zhodnotenie ostrova? Lacný rum, krásne more, sexy ženy, karibská latino atmosféra - ja hovorím určite áno. Perfektné miesto na dovolenku, relax a oddych :)

Viac podobných tipov z cestovania po svete nájdeš tu:

https://www.instagram.com/adventure.traveler.peter/