Prekrásne Filipíny – ideálne miesto, kam ujsť v zime za teplom aj nočným životom. Neuveríš, aký lacný je tam alkohol...


Tu je 8 dôvodov a tipov, prečo a kedy sa tam vybrať.

Zdroj: cestujposvete.sk

Potrebuješ zmenu, vypadnúť z kolotoča stereotypu, alebo si len poriadne oddýchnuť na dovolenke? Máme pre teba tip na perfektné miesto so 7000 ostrovmi – Filipíny.

Filipíny si užiješ, či už budeš cestovať sólo, s kamarátmi, alebo s frajerkou. Tu je 8 rýchlych dôvodov a tipov, prečo a kedy sa tam vybrať:

  1. Na Filipínach na teba čakajú nádherné pláže a lagúny, azúrové more, fascinujúci podmorský svet, milí ľudia a úžasné vodopády.
  2. Populárne destinácie ako Palawan, Coron, Cebu, Bohol, Malapascua, Boracay je najlepšie navštíviť v turistickej sezóne od konca novembra do mája.
  3. Veľká fľaša rumu tu stojí len 2 €! Rum je dokonca lacnejší ako kola. Ak si dáš v bare za jeden, kľudne barmanovi povedz, nech nešetrí (často ti najele aj štvoritý)
  4. Slováci a Česi majú na Filipíny bezvízový vstup na 30 dní. Takže ak tvoj pobyt na Filipínach nepresiahne 30 dní, nemusíš nič platiť a vybavovať.
  5. Každý si tam nájde svoje. Máš rád tiché miesta? Máš rád párty? Každý ostrov a miesto je iné, takže si môžeš naplánovať ideálnu dovolenku, podľa toho čo preferuješ.
  6. Filipíny sú celkom lacné. Najviac ťa vyjde letenka, ktorá stojí okolo 400 – 500 eur obojsmerne.
  7. Môžeš tam šnorchlovať s 12 metrovými žralokmi, vidieť korytnačky, či najmenšie opice na svete, veľké asi ako päsť.

Chceš vyraziť na dovolenku na Filipíny bez cestovky? Cestovateľ Peťo spísal niekoľko článkov, podľa ktorých si dovolenku hravo naplánuješ aj sám:

​Viac podobných tipov z cestovania po svete nájdeš tu:

https://www.instagram.com/adventure.traveler.peter/

https://www.facebook.com/cestujposvete.sk/