Martin Gilian a.k.a. MG: Rozmýšľam, akým smerom sa vydám


Do štúdia tentokrát prijal pozvanie tanečník, raper, cestovateľ a organizátor eventov Martin Gilian, ktorého môžeš poznať ako MG.

Rozhovor hneď na začiatku začal otázkou, ako prežíva momentálnu situáciu, ktorá sa nás všetkých dotýka. MG priznal, že po dvoch týždňoch ukončil karanténu. Čas, ktorý strávil v karanténe venoval naplno svojej práci, makal na sebe.

Nasledovala otázka, ktorú dáva Osťo každému hosťovi v Sunday Session. Aké boli MG začiatky? MG sa netají tým, že hip-hop sa mu od malička páčil. Hudbe a tancu sa v mladšom veku venovať nemohol, pretože všetok svoj čas venoval futbalu. Kedy a kde nastal ten zlom, že prestal s futbalom a začal sa venovať tomu, čo naozaj vo svojej hĺbke miluje?

Ako začínal s tancom? Musel sa učiť tancovať, alebo mu to bolo dané od prírody? V roku 2006 nastal v jeho živote zlom, ktorý ho úplne vtiahol do hip-hopu.  MG je známy tým, že precestoval už hádam celý svet. Aký najväčší kultúrny šok zažil? V ktorej krajine si našiel svoju milovanú? 

Okrem tancu sa začal venovať aj rapu. Rapu sa začal venovať až v roku 2017. Rapu sa otvoril až po smrti svojho mentora. Čo tým chcel svetu povedať? MG hlbšie prezradil, prečo sa dal na cestu rapu, čo sa v ňom po smrti svojho mentora zmenilo.

V súčasnej dobe rozmýšľa nad albumom. Pre mladých raperov má jasný odkaz. Sám priznáva, že rok 2020 bude náročný, plánuje vytvoriť niečo veľké. Čo to bude?

Odpovede na tieto otázky a množstvo ďalšieho nájdeš v skvelom rozhovore priamo tu: