Europa 2 - Maxximum muziky

Druhého Avatara začnú nakrúcať na budúci rok v októbri

Austrálsky herec Sam Worthington prezradil, že sci-fi snímku Avatar 2 režiséra Jamesa Camerona začnú nakrúcať v októbri 2014.

Tridsaťsedemročný herec, ktorý si v pokračovaní filmu Avatar (2009) zopakuje hlavnú úlohu Jakea Sullyho, to uviedol v rozhovore pre austrálske rádio Nova 96,9. "James (Cameron, pozn. SITA) s Joshom Friedmanom momentálne ešte pracujú na scenári. Nakrúcať začneme o rok v októbri, pričom rovno natočíme dvojku, trojku aj štvorku. Budem šťastný, keď to budeme mať za sebou," vyhlásil Worthington.

Avatar 2 by mal prísť do kín prísť v decembri 2016, ďalšie dva diely budú mať premiéru vždy s ročným odstupom.

Cameronov Avatar, v ktorom si okrem spomínaného Worthingtona zahrali aj Zoe Saldana, Michelle Rodriguez či Sigourney Weaver, sa stal finančne najúspešnejším filmom všetkých čias. Sci-fi snímka, ktorá si na konto pripísala viac než 2,8 miliardy dolárov, sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti.

Ochrnutého vojnového veterána Jakea Sullyho vyšlú na planétu Pandora, ktorú obýva ľuďom podobný národ Na’vi s vlastným jazykom a kultúrou. Sully je členom expedície, ktorej cieľom je ťažba drahého minerálu. Pobyt pre človeka je na Pandore možný až po vytvorení hybridu Avatara, ktorý môže byť ovládaný psychikou oddelenou od ľudského tela a fyzicky zodpovedá pôvodnému obyvateľstvu Pandory. Počas expedície Sully stretáva krásnu Neytiri z národa Na’vi a zbližuje sa s pôvodným obyvateľstvom. Stojí tak pred rozhodnutím, na čiu stranu sa má postaviť v záverečnom boji o planétu.

Autor: SITA

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach