Europa 2 - Maxximum muziky

Skvelé duo Ukitas ti ukáže, čo je počas Vianoc najdôležitejšie

Šikovné a talentované dievčatá Nikola a Terézia, ktoré vystupujú ako Ukitas, potešili tento rok svojich fanúšikov vianočnou piesňou Sú Vianoce, ktorej jemnú atmosféru dopĺňa nádherný klip.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Predpokladáme, že sa v téme nájdu viacerí z vás so svojimi rodinnými príbehmi. Niekto má na Štedrý deň v práci nočnú, iný, žiaľ, leží v nemocnici alebo v rodine skrátka nefungujú vzťahy tak, ako majú. Podstatné je, že nádej zomiera posledná a Vianoce sú o tom, že rodina napokon drží spolu, nech sa deje, čo sa deje,“ vysvetľuje staršia z formácie, Nikola. Maminu dievčatám zahrala skutočná mama mladšej z nich – Terézie. „Teším, sa, že mama do toho išla. Som z ôsmich súrodencov, a predsa by mama bola smutná, keby niekto z nás pri stole v ten najkrajší deň v roku chýbal. Vždy, keď máme doma nejakú vyhrotenú situáciu a mama sa ju snaží odľahčiť, smejeme sa jej – mama, ty si herečka! Tak sme jej herectvo posunuli na naše pomyselné malé filmové plátno,“ hovorí s úsmevom.

Videoklip rozpovedá príbeh

Dospelé dcéry sa na Vianoce tešia konečne domov, cestou nesú na streche malej fiatky veľký vianočný stromček. Keď mama otvára dvere zatarasené ihličím, obe z neho vykuknú, aby ju prekvapili. Mame s ich príchodom priam zažiari iskra v očiach. Láskavo sa o ne stará, je šťastná, že ich má doma. Nesie im horúci čaj, kým si hrajú pri krbe na ukulele.

Vianočná idylka pri zdobení stromčeka je plná úsmevu a objatí, ktoré však opadnú pri štedrovečernom stole. Jedno miesto s tanierom zostalo totiž prázdne. Dcéram naňho padne smutný pohľad. Dojímavý príchod dlho očakávaného člena rodiny, keď to už nikto nečaká, dáva Vianociam ten správny odkaz. Posledné scény už len ukazujú súdržnosť rodiny a čaro spoločných Vianoc. Venujú si darček, spievajú si pri stromčeku a je im spolu krásne.

Baby mali počas natáčania sťažené podmienky: „Ešte týždeň pred naším príchodom hovoril chatár, že na Morave je kopec snehu. Keď sme prišli, namiesto snehu bolo husté blato, čo nám vôbec nezapasovalo do vianočného moodu. Zúfalé sme si hovorili, že fráza Príď, ty si ten, čo chýbal nám nebude platiť pre člena rodiny, ale pre sneh,“ smeje sa Nikola. Nuž, aj to patrí v posledných rokoch k decembru. A tento rok si snehová nádielka obzvlášť dáva načas.

Speváčkam sa o hudbu postaral producent Mark Dan a text zložil Miro Jaroš.Doteraz sme ukulele spájali so španielskou a anglickou hudbou, po troch vlastných singloch prišiel čas na spojenie so slovenským textom a Mirek nás skutočne dokázal vystihnúť napriek tomu, že sa zatiaľ osobne nepoznáme. Tvoria s Marekom zohratý tím a my sme vedeli, že sa tejto dvojke môžeme plne odovzdať. Ďakujeme im za spoluprácu a veríme, že nebola posledná,“ uzatvárajú speváčky.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach