Europa 2 - Maxximum muziky

Toto spojenie NIKTO nečakal: Rytmus a Jan Bendig prekvapili spoločnou skladbou Romalandia! 

Jan Bendig je meno, ktoré sa v poslednej dobe na Slovensku skloňuje  čoraz častejšie. Len nedávno vydal skladbu s kolegyňou zo speváckej súťaže Markétou Konvičkovou a teraz prekvapil ďalšou skladbou, a to hneď s jedným z najväčších rapových mien na slovenskej scéne.

Rytmus a Jan Bendig utvorili nový žáner v skladbe Romalandia, s ktorou si okamžite podmanili YouTube Trendy.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Skladba je o rómskej krajine, ktorú Rómovia na svete nemajú. V klipe sa vôbec prvýkrát objaví aj Rytmusova manželka Jasmina, ktorú ona sama na sociálnych sieťach označila za jednu z najlepších pesničiek od svojho manžela.

Spolupráca Honzu s Rytmusom bola na pretrase už viackrát, no až na tretí pokus sa to konečne podarilo.

Jan oslovil Rytmusa už niekoľkokrát. Prvý raz ho odmietol so slovami, že má na sebe zamakať!

„Prvýkrát som Patrika oslovil ihneď po skončení SuperStar, ale to ma odmietol so slovami, že musím na sebe najprv poriadne zapracovať, druhýkrát to bolo v čase covidu. Vtedy ani jednému z nás dvoch nesadol zložený song, a tak sme si povedali, že počkáme na ten pravý, ktorý bude stáť za to. A to sa tento rok konečne podarilo!,“ povedal o predchádzajúci pokusoch Jan.

Raz som ale náhodne stretol Patrika o polnoci v Prahe s jeho manželkou v jednom fastfoode. Prišiel som tam totálne špinavý, pretože som práve vtedy maľoval svoj dom. On prechádzal cez Prahu z vystúpenia, že sa len zastavil na chvíľu, a tak sme si tam rovno sadli a začali sa rozprávať o našej spolupráci. No a o tri mesiace na to vydávame náš spoločný duet Romalandia,“ hovorí nadšene Jan Bendig.

Rytmus bol odmalička jeho vzorom

Pre Bendiga bol Rytmus odjakživa idolom. Ako malý ho počúval v izbe s bratmi a sníval o tom, že s ním raz urobí skladbu. Song je o tom, že Rómovia nemajú svoju krajinu a sú všade doma tam, kde majú rodinu. V klipe tak trošku ukazujú, ako by Romalandia vyzerala. Každý by čakal, že to bude špinavá krajina, ale práve naopak, bola by to krásna krajina plná lásky, radosti a zlata.

V Rytmusovom klipe sa vôbec prvýkrát objaví aj jeho manželka Jasmína Alegič. Hudbu zložil slovenský producent Fillipian, melódiu k songu Jan Bendig a o klip sa postaral Lukáš Rejmon. Raper na margo skladby prezradil, že nakoľko má ženu Balkánku a sám počúva balkánskych Rómov, ide pre neho o veľmi osobnú skladbu.

„Ja viem, že možno nie každý to vie, ale o 400 kilometrov nižšie sa robí úplne odlišná hudba. Ale toto je Balkán – precítený, temperamentý a extrémne emočný. Je postavený na inom princípe vibrát a poltónov. V našich končinách sme zvyknutí na rovné tóny. Iný prejav a úplné odlišné rytmy na tanec alebo zábavu. Každý ma svoju hudobnú kultúru a príchodom mojej ženy sa Balkán stal mojou prirodzenou súčasťou,“ vyjadril sa samotný Rytmus na svojej sociálnej sieti.

„Ja mám z tejto spolupráce obrovskú radosť. Ďakujem za ďalší splnený sen. Bolo a je mi cťou stáť po tvojom boku,“ posiela odkaz Rytmusovi Jan Bendig.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach