Europa 2 - Maxximum muziky

Polemic vydal letný klip ku svojej pesničke Plážová. Objavil sa v ňom aj spevák z inej slovenskej kapely

Kapela Polemic miluje leto, čo dokázali aj ich letnou piesňou Plážová, ktorú naspievali spolu s Tomášom „Laskym“ Šedivým zo skupiny Para. Pieseň ponovom doplnil aj oficiálny videoklip, ktorý režíroval Braňo Špaček a účinkuje v ňom aj samotný Lasky. Objaví sa tam aj slovenská reprezentantka v synchronizovanom plávaní Silvia Solymosyová.

Klip sa natáčal na Zlatých Pieskoch, no hudobné nástroje v ňom nehľadaj. Tie vymenili za palacinkáreň na kolesách, kde aj palacinky skutočne vyrábali Mickey a Peter Šandor a dokopy sa im ich podarilo spraviť 50-60. Nenechali si ich však pre seba, ale rozdali ich zadarmo okoloidúcim či ľuďom, ktorí sa práve kúpali vo vode. Okrem Zlatých Pieskov sa klip natáčal aj na kúpaliskách Delfín a Tehelné pole, kde sa k projektu pripojili aj Lasky a vynikajúca akvabela Silvia Solymosyová s priateľmi.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Vznikne aj videoklip od fanúšikov

„Pri vyrábaní videoklipu ma zaujímajú iba dve veci – formálne, či to má v sebe rytmus a náladu tej skladby a obsahovo, či to je ľudsky prirodzené,“ priblížil svoj prístup k práci Braňo. Bola to jeho prvá spolupráca s kapelou Polemic, ktorá však bola nadšená: „Točilo sa na zemi, vo vode, pod vodou aj vo vzduchu. S výsledkom sme veľmi spokojní“.

Aj keď má pieseň svoj oficiálny videoklip, stále prebieha výzva, ktorú skupina Polemic zverejnila na začiatku leta. Ľudia v nej majú zaslať krátke videá momentov s heštegmi #leteojekrasne a #letojestrasne. „Táto výzva je stále aktuálna. Baví nás sledovať, ako si naši fanúšikovia užívajú leto. A preto, ak máte nejaké bláznivé video, ktoré zachytáva atmosféru tých vašich letných dní, pošlite nám ho na náš Instagram @polemicska. Budeme sa tešiť. Užívajte ešte zvyšok leta a nezabudnite: Lepšie je vyzliekať sa, ako obliekať!,“ odkazuje skupina.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach