Europa 2 - Maxximum muziky

Väznili ju a znásilnili. Speváčka Duffy zažila hrôzostrašné momenty, kvôli ktorým skončila s hudbou

Duffy je speváčka z Walesu, ktorá prišla na hudobnú scénu v roku 2003. K hudobnej špičke sa pridala po tom, ako v roku 2008 vyšiel jej singel Mercy. Na svojom účte má okrem tohto hitu aj pieseň Warwick Avenue, ktorú vydala o rok neskôr.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Za svoju nie veľmi dlhú kariéru vydala dva štúdiové albumy, ten posledný vyšiel v roku 2010. Potom sa však táto talentovaná speváčka so silným hlasom stiahla z hudobnej scény. Nikto nevedel, čo sa stalo, či skončila úplne, alebo si dala len pauzu. Pred pár rokmi však išla s pravdou von a priznala tragické udalosti, ktoré ju prinútili odísť z hudobného priemyslu a z povedomia širokej verejnosti.

Zblížila sa s novinárom, ktorému vyrozprávala svoj príbeh

Speváčka priznala, že krátko po tom, ako sa z nej stala uznávaná popová hviezda, ju zdrogovali, väznili a znásilnili. S hrozným príbehom sa zverila na svojom Instagrame – príspevok však v súčasnej dobe na svojom profile už nemá, no portál news.com.au uvádza, že v ňom stálo nasledovné:

„Veľa z vás sa zamýšľalo, kam som zmizla a prečo. Nedávno ma však kontaktoval novinár, ktorý si ku mne nejakým spôsobom našiel cestu a ja som mu všetko povedala. Bol na mňa veľmi milý a poviem vám, cítim sa skvelo za to, že som konečne prehovorila. Pravdou je, a prosím, verte mi, že teraz som v poriadku a v bezpečí, že ma znásilnili, zdrogovali a niekoľko dní držali v zajatí.“ Duffy v príspevku tiež dodala, že potrebovala čas na zotavenie a že neexistuje jednoduchý spôsob, ako niečo takéto povedať.

Duffy ani v súčasnosti nie je aktívna v hudobnej brandži a nevyužíva ani sociálne siete. Na svojom Instagrame má len jednu fotografiu z roku 2020, ktorá je bez popisu.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach