Europa 2 - Maxximum muziky

Projekt MEOWLAU X VAL bude reprezentovať Slovensko na festivale. Preslávila sa na ňom aj Dua Lipa

EP Daydream od Projekt MEOWLAU X VAL je doslova patrónom letných koncertov a vďaka producentom ako sú FVLCRVM, Subtension a Jureš Líška prináša vyzretú zvukovosť, brutálne upbeaty, suverénne rapy a šialené 2000’s autotunes. Nechaj sa uniesť novým soundom.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

DRUM’N’BASS&POP, alebo už to radšej nazvime Dreampop projekt MEOWLAU X VAL vydáva razantnú odpoveď na EP Nevermind z minulého roka. Ikonického holuba vystriedalo drobné kuriatko, ktoré paradoxne odráža dospievanie projektu, čo sa naplno prejavuje naprieč jednotlivými trackmi.

Tie so sebou prinášajú toľko inovácií v experimentovaní so zvukom, breakbeatmi a všetkým – len nie pomalým BPM, že sa poslucháč počas počúvania nemá priestor ani len zamyslieť. To bolo aj cieľom – intenzívny a silný zážitok, atmosféra akoby vystrihnutá z prostredia letných festivalov. EP Daydream je od 3. novembra k dispozícii na Spotify, Apple Music a ďalších streamovacích službách.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Prvá skladba s názvom Groningen, na ktorej sa producentsky podieľal FVLCRVM, symbolicky nesie názov holandského mesta Groningen. Práve tu MEOWLAU X VAL vystúpili v rámci ich prvého
medzinárodného showcase festivalu a ani len netušili, že sa do Groningenu vrátia už v januári roku 2024. “Táto lastovička k nám priletela počas jedného z večerov, ktoré sme spoločne trávili v
podpalubí nášho krásneho lodného ubytka. Nápad teda vznikol spontánne, nahrali sme si ho na mobil a v Bratislave spolu s Pištom doťukli,“ opísala Laura, ktorá vystupuje ako Meowlau.

S novým programom postavenom najmä na skladbách z nového EP sa do Groningnenu vrátia reprezentovať Slovensko na festivale Eurosonic, na ktorom svoju kariéru odštartovala napríklad Dua Lipa.

Na prvé česko-slovenské turné vyrazia vo februári roku 2024. Úplne nová show, špeciálni hudobní hostia, krst platne – na to, a ešte omnoho viac, sa môžu fanúšikovia tešiť hneď v piatich mestách. “Pre nás, ako umelcov, je to ďalší milestone moment a tešíme sa, že sa s fanúšikmi podelíme o našu novú hudbu. Sme nadšení z nášho prvého turné a dúfame, že každý, kto sa ho zúčastní, sa bude naplno baviť a odíde s ešte hlbším vzťahom ku kapele MEOWLAU X VAL,“ dodala Val.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach