Europa 2 - Maxximum muziky

MORANDI prvýkrát na open air na Slovensku – update

Populárna rumunská europopová formácia Morandi v zloženi Marius Moga a Andrei Ştefan Ropcea (Randi) 19. júna koncertuje v Nových Zámkoch na Sunrise Open Air. V apríli skupina vystúpila v Košiciach. Popri vyčerpávajúcej show si členovia našli čas, aby odpovedali na naše otázky.

Vaše turné je dosť náročné, momentálne máte za sebou koncert v Košiciach…

Sme vždy šťastní, keď môžeme prísť na Slovensko a živo prezentovať naše pesničky. Vidíme, ako tu ľudia našu hudbu milujú, čo nás nesmierne teší. Aj vďaka tomu to bola veľmi dobrá show. Nie sme tu po prvýkrát, ale každá príležitosť je iná. Novozámocký koncert bude výnimočnejší o to, že prvýkrát vystupujeme na open air.

Vo vašej hudbe počuť aj portugalčinu.

Najzaujímavejšie je to, že po portugalsky ani nevieme. (smiech) Len sa nám páči ten jazyk. Text napíšeme po anglicky a potom pomocou prekladateľov prekladáme do portugalčiny. Zvyčajne spievame po anglicky, niekedy po taliansky alebo po portugalsky. Považujeme to za veľmi zaujímavé a pôsobivé. Nie je to plánované.

Plánujete zaspievať niečo aj po slovensky?

Všade sa nás to pýtajú: v Rusku, v Turecku, v Bulharsku. Portugalčinu alebo taliančinu sme si vybrali kvôli melodickosti. Ale možno niekedy zaspievame niečo aj po slovensky. Ktovie. 🙂

Randi, viem, že pred skupinou Morandi si už bol úspešným producentom vo svojej krajine. Potom prišiel Marius s nápadom založiť kapelu Morandi.

Čo si myslíš po toľkých rokoch? Oplatilo sa vstúpiť do tohto projektu?

Ako sám vidíš, áno! Jednoznačne áno! Je pravda, že aj pred Morandi som bol úspešným vo svojej vlasti, ale medzinárodný úspech tejto kapely a množstvo zahraničných vystúpení potrvdzuje Mariusov nápad. Čiže sa oplatilo.

Randi, ty si producentom skupiny. Marius ti pomáha?

Pesničky píšeme dvaja. Väčšina našich songov sa zrodí spoločnou prácou.

Ako sa rodia pesničky?

V dnešnom svete už nie je potrebné, aby ste kvôli dobrému nápadu navštívili štúdio, aby sa včas natočila pesnička. Ak sme na turné a máme dobrý nápad, nejakú melódiu, tak to potom vytvoríme v laptope s programom na to určeným. Keď už máme dostatok materiálov, ideme do štúdia a nahráme skladby.

Máte za sebou skvelú show, oslovili ste ľudí. V tento deň máte ešte jedno vystúpenie. Idete v takomto prípade na playback?

Produkujeme živú show, pretože v tom je ozajstné čaro. Pri vystúpeniach v kluboch hráme formou DJ setu, naše podklady sú z CD a spev je vždy živý. V Nových Zámkoch vystúpime s našou osemčlennou kapelou!

Ako stojíte s nahrávaním? Môže sa očakávať nový hudobný materiál?

Máme niekoľko dobrých pesničiek a onedlho vydáme CD. Už netreba dlho čakať a fanúšikovia si môžu vypočuť zbrusu nové skladby. V júni na Slovensku predstavíme aj niekoľko nových pesničiek, ale nebudú chýbať ani naše veľké hity.

V dnešnej dobe si ľudia nekupujú hudobné nosiče, ale stiahnu ich z internetu. Čo si o tom myslíte?

Sme si vedomí, že ľudia nedajú peniaze za to, čo môžu zadarmo stiahnuť z internetu. Aj predtým fungovali rôzne metódy, napr. kopírovanie CD. Tieto veci tu vždy boli a aj budú. Musíme to akceptovať. A ak sa naša muzika šíri aj pomocou torrent-u, tak s tým nemáme problém. Ostatné nech riešia kompetentní. Našou úlohou je šíriť radosť a lásku.

(j.m.)

Siedmy ročník SUNRISE Open Air 2010 prináša na Slovensko 19. júna interpreta, ktorý si podmaňuje nielen slovenský rádiový éter! Na termálnom kúpalisku Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch vystúpi na open air rumunská skupina MORANDI. Počas ich live show si budete môcť vychutnať aj ich najväčšie hity ako Angels, Save Me a Colors, ktoré nimi bezpochyby sú. Na disco-house stage-i im budú sekundovať okrem iných aj DJ a producent JEWELZ z Nemecka a formácia MUZZAIK z Maďarska, ktorá už má za sebou aj také účinkovanie, akou je mega party Sensation White v Budapešti.
Priaznivci drum´n´bass-ového pódia sa môžu pripraviť na rovnako kvalitné obsadenie interpretmi. Veľkú Britániu prídu reprezentovať SIMON BASSLINE SMITH, DRUMSOUND, YOUNGMAN MC a BENNY PAGE. Slovenské farby obháji DJ roka LIXX, ďalej DJ GABANNA, DEPHZAC a mnohí ďalší…

Viac informácii hľadajte na webe sunrisenz.sk. Predpredaj vstupeniek v sieti ticketportal.
Organizátori Sunrise Open Air 2010 sľubujú skvelú horúcu letnú tanečnú show, ktorá potrvá až do skorých ranných hodín! A pamätajte si – Love is the answer!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach