Neseď doma na zadku a #BeActive! Európsky týždeň športu začína už o týždeň!


Buď aktívnejší a tvoje fyzické i duševné zdravie sa ti poďakuje!

Zdroj: https://www.tyzdensportu.sk/

Celosvetová pandémia ľudí na určitý čas zavrela do obývačiek, no práve šport je aktivita, ktorá je nesmierne dôležitá práve v tomto období. Vnáša do života systematickosť, pevnú vôľu, kondíciu, cieľavedomosť i emócie, vďaka nemu sa posilňuje imunita. Preto je dôležité, aby sa stal pohyb súčasťou bežného života čo najväčšieho počtu ľudí. Toto je myšlienka, ktorú chce zdôrazniť Európsky týždeň športu,  ktorý začína vo štvrtok 23.9. a bude trvať až do 30.9. 

#BeActive, buď aktívny po celý rok, je výzva pre všetkých ľudí na zlepšenie nielen svojej kondície, ale aj životného štýlu. „Aktívnym pohybom sa vyplavujú endorfíny, čo spôsobuje, že človek je šťastnejší a spokojnejší. V tanečnom svete to platí dvojnásobne, o to viac, že nás motivuje skvelá hudba,“ priblížil jeden z headlinerov podujatia Ladislav Cmorej.

Naprieč Slovenskom sa počas týchto dní budú konať rôzne akcie, no my ťa chceme upozorniť práve na vlajkové podujatie #BeActive Night 2021. Hlavnými hviezdami podujatia bude tanečník Ladislav Cmorej a Credance a zoskupenie Vertigo, ktorí si pripravili nezabudnuteľné svetelno-akrobatické vystúpenie.  O zábavu sa takisto postará BATIDA s ich bubnovou show a VIP hosťom podujatia bude Emma Zapletalová, olympionička v atletike. Pre milovníkov športu bude možnosť byť športovo aktívnym na rôznych športových stanovištiach. Nenechaj si ujsť box s Tomim „Kidom“ Kovácsom a naším olympionikom Andrejom Csemezom, Nordic Walking s Luciou Okoličányovou, či mnoho ďalších aktivít ako gymnastika, atletika, lukostreľba, basketbal, veslovanie či karate. 

Tak píš si do kalendára: sobota 25.9., Wetzlerov Park pred Paneurópskou VŠ. Začiatok už od 15:00, tam nesmieš chýbať!

Celý zoznam všetkých akcií po celom Slovensku si pozri TU, určite si na mape podujatí nájdeš to pravé pre seba!

V spolupráci s NŠC

Zdroj: tyzdensportu