Česi pripravujú nový animovaný seriál o hovienkach, pozri si ukážky z HOVNAYS


Za deviatimi kadibúdkami a siedmimi zadkami stojí mesto Brno. Tak začína príbeh, ktorý asi nebude voňať každému.

Za mierne kontroverzným projektom Hovnays stojí animátor, scenárista a režisér animovaných filmov Cyril Podolský. Všetko prebiehalo v jeho vlastnej produkcii. Projekt vznikal "na kolene", ateliérom bola spálňa, dielňami kuchyňa a obývacia izba.

Pripravovaný animovaný seriál priblíži osudy troch rodín hovienok. Jedna žije v zadku, druhá v suchom záchode a tretia v kríkoch. Jedného dňa sa stretnú v podzemí brnenskej kanalizácie, odkiaľ vyrazia na púť za bielou porcelánovou WC misou. Nikto z nich pritom nevie, či misa, o ktorej rozprával starý dedo Hovnays, naozaj existuje... Isté je, že v 10 dieloch seriálu, ktorý zaručene pobaví deti aj hravých dospelákov, sa budú diať nevídané veci. Bobays, Božena, Hugo, Kurt Puch a ďalší aktéri dobrodružnej cesty prehovoria známymi hlasmi Jaroslava Duška, Martina Dejdara, Lucie Vondráčkovej, Jána Rosáka, Pavla Lišku a ďalších hercov aj nehercov. Hudbou ich bude sprevádzať kultová skupina Tři sestry.​

Projekt vznikol minulý rok v auguste a za tri mesiace boli hotové prvé animované videá. Projekt nebude oslovovať len českých divákov, ale bude pripravený i v slovenskej, anglickej, nemeckej a poľskej verzii. Video približuje, ako seriál vzniká i čo divákom ponúkne. Tak si chyťte nosy a pozerajte!:)

Zdroj: hovnays